Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


40 éves jubileum

Az idei évben ünnepli fennállásának 40. évfordulóját a Liszt Ferenc vegyeskar. Április 28-án délután régi és jelenlegi kórustagok daloltak együtt az Apáczai Kiadó dísztermében.

Méltóképpen ünnepelte a Liszt Ferenc vegyeskar fennállásának 40. évfordulóját. Szombat délután közel 130-an gyűltek össze, hogy meghallgassák az ünnepi koncertet. A kórus 1966-ban alakult, Celldömölki Kisipari Szövetkezetek Kórusa néven, majd 3 évvel később 30 pedagógussal bővült a vegyeskar. Süle Ferenc karnagy ekkor választott új nevet a kórusnak, akkor vették fel a Liszt Ferenc vegyeskar nevet. Az alapitó tagok közül már senki nem tagja a kórusnak, de vannak jó páran, akik már évtizedek óta énekelnek együtt. Süle Ferenc karnagy a megalakulás óta, tehát immáron 40 éve dirigálja a vegyeskart. A kórus az elmúlt években számos kül- és belföldi felkérésnek tett eleget, számtalan elismerést és díjat gyűjtött be. Spanyol- és Görögországban, Németországban, Belgiumban, Ausztriában és Olaszországban is jártak, de sok hazai kórustalálkozón öregbítették városunk és a kórus jó hírnevét. Május utolsó hétvégéjén a Liszt Ferenc vegyeskar Aggtelekre látogat, ahol a csodálatos akusztikájú Baradla barlangban számos más kórussal együtt ad koncertet. Városunkban minden évben megrendelésre kerül a Bárdos fesztivál, melyen hazai és külföldi vendégkórusokkal együtt hódolnak a zene szeretetének. Idén ennek a fesztiválnak a keretében került sor a 40 éves jubileum megünneplésére. A jelenlévők nagy meglepetésére Fehér László polgármester emléklapokkal és elismerő oklevelekkel jutalmazta azokat a kórustagokat, akik már több évtizede énekelnek a vegyeskarban. Celldömölk város önkormányzatának képviselőtestülete Celldömölk városért érdeméremet adományozott a Liszt Ferenc vegyeskarnak, megalakulásának 40. évfordulója alkalmából, a város kultúrális és művészeti életében több évtizede betöltött szerepéért. Celldömölk város önkormányzatának képviselőtestülete emléklappal köszöntötte azokat, akik több, mint 30 éve tagjai a kórusnak. Lukács Józsefné 37 éve, Bartha Istvánné és Molnár Gábor 36 éve, Bartha István 33 éve énekel a vegyeskarban. Fehér Lászlo, Celldömölk város polgármestere elismerő oklevélben részesítette mindazokat, akik több, mint 20 éve tagjai a vegyeskarnak. Jáger Tibor 29 éves, Némethné Tóth Izabella 26 éves, Bejcziné Németh Tünde 23 éves, Bejczi Károly 21 éves, és Palotai Timea 20 éves énekkari tagságának elismeréséül részesült a polgármesteri kitüntetésben. A jelenlegi kórustagok egy apró ajándékkal köszöntötték Süle Ferenc karnagyot, majd reményüket fejezték ki arra, hogy a további években is hasonló lelkesedéssel folytatja a vegyeskar vezetését. A szombati nap programja egy kellemes vacsorával, majd egy jó hangulatú bállal ért véget.